Portrety na zamówienie ze zdjęcia

 

Portret na zamówienie jest prezentem ponadczasowym – może upamiętniać ważne dla nas chwile w życiu, nowy etap, zawarcie związku małżeńskiego, ale i podkreślić naszą osobowość.  Prezentując komuś jego portret pokazujemy nasze uczucia do tej osoby, jak ją widzimy i jakie emocje kojarzą nam się z nią najmocniej.

Dodatkowo wiadomym jest, iż portret należy zamówić z wyprzedzeniem – jest więc to akcent podkreślający pamięć o danej osobie, o naszych zaplanowanych chęciach uszczęśliwienia jej. Taki prezent na długo zostanie w sercu obdarowanej osoby.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jakie portrety na zamówienie maluję?

.

     Wykonuję portrety indywidualne, pary, ślubne, dzieci oraz rodzinne. Obrazy maluję wyłącznie profesjonalnymi farbami, dzięki czemu praca będzie trwałą na lata pamiątką, stając się integralną częścią pamięci o rodzinie i bliskich. Specjalizuje się w technice olejnej na płótnie i akwareli na papierze. W obu mediach realizm postaci jest na tym samym poziomie, różni się jedynie czas wykonania i cena. Mogę również wykonać klasyczny portret czarno-biały w ołówku. 

.

• technika olejna:
     Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym lub bawełnianym. Kolory są bardzo intensywne, dodatkowo można nanosić farbę grubo, aby utworzyła się ciekawa malatura na obrazie. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, wobec tego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat. Praca oprawiana jest w samą ramę. Czas wykonania – minimum dwa tygodnie.

• technika akwareli:
     Szybsza w wykonaniu niż pozostałe media i od razu gotowa do odbioru. Akwarele maluję na najlepszym, bawełnianym papierze Arches HP o gramaturze 300gr/m2. Akwarela pozwala na oddanie lekkich, rozmywających się plam, dzięki czemu jest znakomitym medium również do ilustracji. Praca oprawiana jest w ramę ze szkłem lub plexi i passe-partou.  Malowanie portretów akwarelą jest znacznie cięższe, niż pozostałymi technikami, a profesjonalnie zajmuje się tym tylko kilku malarzy w Polsce. Mogą więc mieć Państwo pewność, że nikt nie będzie miał podobnej pracy 🙂 Czas wykonania – minimum tydzień.

• portret ołówkiem:
     Wykonywany jest ołówkami na papierze technicznym. Wybrana technika pozwala na dokładne oddanie szczegółów,  do tego jest znakomita przy portretowaniu na podstawie starych, czarno-białych zdjęć. Czas wykonania – tydzień.

 

Częste pytanie: Potrzebuję portretu na ten tydzień, czy da się go namalować w kilka dni?  Prawdopodobnie tak. W takiej sytuacji staram się przeznaczyć czas wyłącznie na Państwa zamówienie, proponuję też format pracy, w którym najszybciej uda mi się namalować portret.

Czy prace są czymś zabezpieczone?  Oczywiście! Akwarele zabezpieczane są nieżółknącym werniksem w sprayu firmy Talens, który uodparnia je na działanie światła i wilgoci. Prace olejne są werniksowane dopiero po kilku miesiącach. Jeżeli mieszkają Państwo na terenie Warszawy, umawiamy się za ile miesięcy przyjdę na wizytę i zawerniksuję obraz.  Jeżeli zaś obraz jest wysyłany do innego miasta, wysyłam razem z pracą werniks do oleju w sprayu wraz z instrukcją użycia go samodzielnie oraz datą, kiedy należy to zrobić. 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Jak zamówić portret?

.

     •  Aby złożyć zamówienie należy wysłać kilka zdjęć danej osoby na mail: akwarele1@gmail.com i opisać swoją wizję portretu, wybrany format i ilość osób. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest bezzwrotny, 40% zadatek.
     •  Przed rozpoczęciem pracy wysyłam projekt obrazu do akceptacji. Wszelkie poprawki są robione w trakcie malowania, zgodnie z Państwa życzeniem. Po ukończeniu obrazu pobieram resztę wynagrodzenia i wysyłam pracę.
     •  Ceny zależą od wybranej techniki i rozmiaru, oprawa i wysyłka kurierem są wliczone w koszty.

 

Formaty:                    ilość osób:
A4 (30x20cm)      –     1 osoba
A3 (40x30cm)      –     1-2 osoby
B3 (50x35cm)      –     1-3 osób
B2 (70x50cm)      –     1-5 osób
A1 (80x60cm)      –     2-7 osób
B1 (100x70cm)    –     2-9 osób

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

.

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Chcesz być na bieżąco z nowymi realizacjami portretów? Obserwuj moje konto na instagramie!    malujemy_portrety

Odpowiedzialność za prawa autorskie do materiałów, na podstawie których ma być namalowany portret na zamówienie, leży po stronie zamawiającego.
Portret na zamówienie Warszawa, malowanie ze zdjęć warszawa, obraz na zamówienie, portret olejny, rysunek twarzy, portret pary, portret ślubny,  malarstwo realistyczne, malarstwo figuratywne. Zapraszam do zamawiania, gotowe obrazy olejne, akrylowe, malarstwo na zamówienie i na sprzedaż.